Аудіокнижки. Казки Погорєлова

Колись дуже давно, але ще за нашої пам’яті, не побутувало ні ноутбуків, ні інтернету, ні смартфонів, а однією з улюблених дитячих розваг було прослуховування казок із вінілових платівок…
Інформаційно-технологічний прогрес жодним чином не позбавляє дитинство батьківського чи самостійного читання казок, він розширює коло можливостей і поле вибору. Сьогодні в інтернеті можна знайти казкові творі будь-якого народу чи автора, будь-якою мовою, у будь-якому форматі.
На українському ринку конкуренція зумовила народження надзвичайно креативних та актуальних ініціатив. Наприклад, проєкт “Казки Погорєлова” пропонує не лише ілюстровані книжки, у кожній із яких подано казку двома мовами — українською та англійською, але й казкові пазли для всієї родини, розмальовки з інтерактивними елементами для взаємодії з ґаджетом, а також нічники, що розповідають казки. Нічник-розповідач — то розвивальний набір, що складається з рослинного горщика, рослини, ґрунту й точки доступу до онлайнових аудіоказок; стильний горщик, у який батькам спільно з дитиною слід посадити живу рослину, може світитися, може створювати музику при доторку, може розповідати казки (щоправда, потрібен інтернет і смартфон для відкриття унікального контенту).
Аудіоказки українською — і Євгена Погорєлова, і народні та літературні (деякі включено в шкільну програму для молодших класів), і казки за відеотворами Волта Діснея — можливо безкоштовно прослуховувати з сайту; крім того, колектив проєкту працює над професійним озвучуванням казок Погорєлова англійською.
Безсумнівно, аудіоформат не замінить дитині безпосереднього спілкування з батьками й читання книжок перед сном рідним голосом, проте подеколи він може стати в нагоді. Зокрема, можна зайняти малечу на деякий час, запропонувавши слухати казку й малювати ілюстрацію до неї. Добрі, цікаві, морально цінні казкові твори в будь-якому форматі допомагають розвивати та виховувати гармонійну особистість.
І якось наші дорослі діти розчулено згадуватимуть: “Давним-давно, коли ще побутували переважно лише комп’ютери й смартфони, ми із замилуванням слухали звідти аудіоказки…”.